• Pga pandemin får vi inte in tillräckligt med maskiner för att hålla lager och går därför efter en väntelista. Är du intresserad av en Erg? Vänligen kontakta oss så skriver vi upp dig!

Roddmaskiner reservdelar

Monitor Pickup + skruv A/C kit Monitor Pickup + skruv A/C kit
Handtagshållare + skruv, mutter modell C/D/E Handtagshållare + skruv, mutter modell C/D/E
Returgummiband för kedjans returmekanism Returgummiband för kedjans returmekanism
Främre fotplatta modell C Främre fotplatta modell C
Fotrem Fotrem

Fotrem

62 kr
I lager.
Hälplatta Hälplatta

Hälplatta

49 kr
I lager.
Mutter till 1274 Mutter till 1274

Mutter till 1274

3 kr
I lager.
Plastnit Plastnit

Plastnit

4 kr
I lager.
6-lobe skruv C/D/E 6-lobe skruv C/D/E

6-lobe skruv C/D/E

4 kr
I lager.
Mutter till 1204 Mutter till 1204

Mutter till 1204

4 kr
I lager.
Skruv till handtagsfäste C/D/E Skruv till handtagsfäste C/D/E
Mutter till handtag Roddmaskin Mutter till handtag Roddmaskin
Skruv 8-32x1/2 Skruv 8-32x1/2

Skruv 8-32x1/2

3 kr
I lager.
Bricka Bricka

Bricka

1 kr
I lager.
Framben, kort modell D Grå Framben, kort modell D Grå

Framben, kort modell D Grå

286 kr
I lager.
Framben, lång modell D Grå Framben, lång modell D Grå
Framsida PM5 Framsida PM5

Framsida PM5

762 kr
I lager.
Flywheel balanserat D/E Flywheel balanserat D/E

Flywheel balanserat D/E

1 595 kr
I lager.
Chain Axle Sprocket Replacement Kit Model C Chain Axle Sprocket Replacement Kit Model C
Fot med hjul Höger RowErg/SkiErg Fot med hjul Höger RowErg/SkiErg
Fot fram modell D Grå Fot fram modell D Grå

Fot fram modell D Grå

490 kr
I lager.
Axle for chock cord pulley C/D/E Axle for chock cord pulley C/D/E
Cock cord pulley D Cock cord pulley D

Cock cord pulley D

50 kr
I lager.
Kedjekopplare (liten) Kedjekopplare (liten)

Kedjekopplare (liten)

5 kr
I lager.
Reservdelsskruv model E 8+2 st Reservdelsskruv model E 8+2 st
Reservdelsskruv model E 8+2 st Reservdelsskruv model E 8+2 st
Bakben till model D svart Bakben till model D svart

Bakben till model D svart

530 kr
I lager.
Drivlina med hylsa till Dynamic Drivlina med hylsa till Dynamic
Box frame D svart Box frame D svart

Box frame D svart

1 475 kr
I lager.
Retrofit kit till model C/D Retrofit kit till model C/D

Retrofit kit till model C/D

3 750 kr
I lager.
Sensor coil Sensor coil

Sensor coil

390 kr
I lager.
Reservdelsskruv 8 st model D2 Reservdelsskruv 8 st model D2
Framben kort modell D Svart Framben kort modell D Svart

Framben kort modell D Svart

288 kr
I lager.
Framben lång till Roddmaskin model D svart Framben lång till Roddmaskin model D svart
Fotplatta ställbarför modell D/E/Dynamic Fotplatta ställbarför modell D/E/Dynamic
Axel till lufttrumma modell C/D/E Axel till lufttrumma modell C/D/E
Lagerkopp 17 mm model C/D/E Lagerkopp 17 mm model C/D/E
Fotfäste vänster modell D ljusblå Fotfäste vänster modell D ljusblå
Fotfäste höger modell D ljusblå Fotfäste höger modell D ljusblå
Screw 8-32 X 3/4 SS PHIL C/D Screw 8-32 X 3/4 SS PHIL C/D
Bricka, slät nr 8 C/D Bricka, slät nr 8 C/D

Bricka, slät nr 8 C/D

1 kr
I lager.
Skruv till luftspjäll modell C Skruv till luftspjäll modell C
Chain guide C/D/E Chain guide C/D/E

Chain guide C/D/E

82 kr
I lager.
Bakben till modell D Svart Bakben till modell D Svart

Bakben till modell D Svart

448 kr
I lager.
1/4-20x1/2 Screw Patch Head 1/4-20x1/2 Screw Patch Head
Skruv till fläktkåpa 10 x 3 Skruv till fläktkåpa 10 x 3
Nut 1/4 -20 ZP Nut 1/4 -20 ZP

Nut 1/4 -20 ZP

4 kr
I lager.
Hake till ändlock på framdel C/D/E Hake till ändlock på framdel C/D/E
Ändlock C/D/E Ändlock C/D/E

Ändlock C/D/E

55 kr
I lager.
Fotstöd höger modell C Fotstöd höger modell C

Fotstöd höger modell C

482 kr
I lager.
Fotstöd vänster model C Fotstöd vänster model C

Fotstöd vänster model C

482 kr
I lager.
Plastinfästning mellan bak och framdel Plastinfästning mellan bak och framdel
Fäste för handtag B/C/D/E Fäste för handtag B/C/D/E
Handtag till modell D/E Handtag till modell D/E

Handtag till modell D/E

452 kr
I lager.
1027 Fotplatta modell D före juli 2006 1027 Fotplatta modell D före juli 2006
Monitorarm modell D Monitorarm modell D

Monitorarm modell D

94 kr
I lager.
Bearing 17mm 6003 ZZ C/D/E Bearing 17mm 6003 ZZ C/D/E
Nut, No.10 SS Nut, No.10 SS

Nut, No.10 SS

3 kr
I lager.
Screw 1/4 - 20 x 3/4 SS Patch Screw 1/4 - 20 x 3/4 SS Patch
Bult 3/8-16x3 Bult 3/8-16x3

Bult 3/8-16x3

23 kr
I lager.